CME WIDI wita Rolanda WM-1

Roland WM-1

Roland WM-1 wprowadzony

Dziś WIDI Master zyskał nowego przyjaciela. W ofercie firmy Roland pojawił się model WM-1. Bezprzewodowy młodszy brat z innej matki Bluetooth. Szybki rzut oka pokazał, że jakoś wygląda to dość podobnie do WIDI Master. To jest głównie w nazwie.

Przede wszystkim, my w CME, jesteśmy zachwyceni tym krokiem Rolanda w kierunku adapterów Bluetooth MIDI. To dowód na to, że jesteśmy liderem w dziedzinie WIDI Master. Kiedy firma taka jak Roland bierze się za Bluetooth MIDI, to wiadomo, że sprawa robi się poważna.

Oznacza to, że już niedługo wydarzą się dobre rzeczy dla Ciebie i całej społeczności Bluetooth MIDI. Dlatego z otwartymi ramionami witamy Rolanda WM-1 i WM-1D w rodzinie Bluetooth.

Ponieważ koncepcja Rolanda WM-1 wygląda dość podobnie do technologii WIDI, pomyśleliśmy,
że świetnie byłoby zaproponować Wam to szybkie porównanie. Przebiegnijmy przez zapowiedź
i porozmawiajmy trochę o podobieństwach i różnicach.WIDI Master

Korg z iPadem połączony bezprzewodowo z WIDI Master. Zdjęcie autorstwa http://www.klangproduktion.de/

Szukaj podobieństw, a nie różnic

Ponieważ jest to naprawdę ekscytujące dla naszej małej firmy i zespołu, zajrzeliśmy szybko na stronę produktu Roland WM-1. Zauważyliśmy kilka niezwykłych podobieństw pomiędzy Rolandem WM-1
a naszym własnym WIDI Master.

Zacznijmy od porównania latencji, gdyż zarówno CME jak i Roland podają ultra niską wydajność latencji na poziomie 3ms. Jest to świetna wiadomość, gdyż po raz kolejny udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe. Jak mówi Roland, jest super szybki i jest znacznie szybszy w porównaniu z wewnętrzną prędkością wielu urządzeń sprzętowych. Całkowicie się z tym zgadzamy.

Co jest również ciekawe, to nazwa produktu. Chociaż możesz myśleć, że WM-1 oznacza WIDI Master 1, w rzeczywistości jest to skrót od Wireless MIDI. Szczerze mówiąc, chcielibyśmy myśleć, że nazwanie go WM-1 jest tylko uhonorowaniem WIDI Master. Proszę pozwolić nam dalej tak myśleć. To naprawdę nas uszczęśliwia!

Patrząc na członków rodziny WM-1, widzimy klucz USB o nazwie WM-1D. Patrząc na specyfikację wygląda dość podobnie do naszego WIDI Uhost. To powiedziawszy, patrząc na jego design i formę, jest on w rzeczywistości bardziej zbliżony do naszego WIDI BUD, który został wydany jeszcze w 2016 roku.

Inne podobieństwo polega na tym, że WM-1 podłączysz do gniazda 5-PIN DIN w swoim sprzęcie MIDI. Jak podaje Roland, WM-1 może parować się ze sobą między dwoma sprzętami MIDI oraz z urządzeniami iOS i macOS. WM-1D jest po to, aby podłączyć się do komputera i ominąć ograniczenia systemu operacyjnego dotyczące BLE MIDI.

Zapraszamy do obejrzenia tego filmu wprowadzającego. Następnie można przyjrzeć się bliżej różnicom!https://www.youtube.com/embed/bDHZv_Q83As?rel=0&modestbranding=1&controls=1&showinfo=1&fs=1&wmode=transparent

CME WIDI Master Vs Roland WM-1

Jeśli oglądałeś powyższy film, to pewnie zauważyłeś, że parowanie dwóch urządzeń jest zupełnie inne między CME a Rolandem. Jest to spowodowane głównie tym, że Roland WM-1 działa na baterie AAA. Dlatego posiada on przełącznik on/off. W przeciwnym razie baterie nie będą działać długo. Logiczny wybór.

Inaczej jest w porównaniu do WIDI Master. Ponieważ jest on zasilany przez MIDI OUT urządzenia,
do którego go podłączysz. Pozwala to na łatwość automatycznego parowania zaraz po podłączeniu naszych adapterów Bluetooth MIDI. Szczerze mówiąc, przycisk Roland WM-1 wydaje się nieco oldschoolowy w porównaniu z trybem automatycznego parowania CME. To powiedziawszy, Roland musi mieć dobre powody, aby rozwijać swoje bezprzewodowe produkty MIDI w ten sposób.

We współpracy z naszą społecznością mocno dyskutowaliśmy nad możliwościami baterii podczas procesu tworzenia WIDI Master. Faktem jest, że na rynku konsumenckim dostępna jest szeroka gama baterii AA. Z naszej perspektywy będzie to prowadziło do wszelkiego rodzaju niechcianych problemów. Ponieważ wiele baterii oferuje bardzo różne właściwości i cykle życia. Jest to szczególnie ryzyko patrząc na występy na scenie i możliwość wycieku baterii w urządzeniu elektronicznym.

Dlatego uznaliśmy, że baterie nie są do końca niezawodne w naszym celu. Jak wiadomo każdy ma swoje preferencje. Aby być sprawiedliwym, oferuje rozwiązanie, które różnicuje oba produkty. W końcu doprowadzi to do tego, że więcej osób dołączy do bezprzewodowej rewolucji MIDI. Uważamy,
że to wspaniałe!

To są pierwsze różnice:

  • zasilanie bateryjne Roland WM-1 – VS – zasilanie CME WIDI Master MIDI OUT
  • Roland on/off switch – VS – CME WIDI Master automatyczne parowanie

Proszę obejrzeć film pod spodem, aby dokonać porównania i podjąć własną decyzję w oparciu
o konkretny przypadek użycia.https://www.youtube.com/embed/wzLGH8QCSN0?rel=0&modestbranding=1&controls=1&showinfo=1&fs=1&wmode=transparent

Zagłębiając się w specyfikacje

Kolejną dużą różnicą jest po prostu punkt cenowy. Jak podano na stronie Rolanda, w porównaniu do CME WIDI ceny przedstawiają się następująco.

  • CME WIDI Master US$ 59 – VS – Roland WM-1 US$ 69
  • CME WIDI Uhost US$ 59 – VS – Roland WM-1D US$ 79

A jednak jest jeszcze wiele do odkrycia. Na przykład zasięg. Jak podaje Roland 10 metrów, w porównaniu do CME działającym do 20 metrów.

  • Roland WM-1 zasięg 10 metrów – VS – CME WIDI zasięg 20 metrów

Przyjrzyjmy się również możliwościom łączności i zastosowań. Patrząc na parowanie WIDI Master lub WM-1 z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth MIDI, pojawia się duża różnica. Wygląda na to,
że Roland połączy się tylko z urządzeniami Roland BLE MIDI.

To pokazuje nam, że WM-1 jest stworzony dla użytkowników Rolanda. Jest to zupełnie inna wizja
w porównaniu z wizją stojącą za technologią WIDI firmy CME. Dostarczamy bezprzewodowe MIDI dla każdego. Nawet dla tych urządzeń, które nie mają zasilanych MIDI OUT, tylko MIDI INS, TRS MIDI i 6-PIN DIN-mini. Do tego proponujemy WIDIowego Jacka!

Dlatego CME WIDI Master może sparować się z każdym urządzeniem BLE MIDI na rynku! Tak właśnie go zbudowaliśmy. Taka jest nasza filozofia.

  • CME WIDI jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami BLE MIDI – VS – Roland WM-1 kompatybilny tylko z urządzeniami Roland BLE MIDI

Stanowisko handlowe w Thomann International (największy detalista w UE)

Proszę zwrócić uwagę na te dwa zrzuty ekranu jako wykonane 16 grudnia 2020 roku z Thomann. Na dzień dzisiejszy oba produkty są dostępne w Thomann od początku października. Oznacza to, że było wystarczająco dużo czasu, aby zmierzyć rzeczywiste różnice. Na zdjęciach widać różnicę w ogólnej pozycji sprzedaży mierzonej na over-all-sales przez Thomann.

Również można odnotować porównanie z popularnym interfejsem audio USB firmy Steinberg. To pokazuje, że Bluetooth MIDI staje się powszechnie akceptowanym standardem i staje się topowym sprzedawcą na arenie międzynarodowej.

  1. CME WIDI Master przewyższa standardowy interfejs audio USB, taki jak Steinberg UR22 MK2 (pozycja 2040)
  2. CME WIDI Master zdecydowanie wyprzedza Rolanda WM-1 na ogólnej pozycji sprzedaży: 1632 vs 18227

Możesz zlokalizować rzeczywiste dane i monitorować je samodzielnie, klikając nazwy produktów poniżej. Albo powiększanie załączonych zdjęć. Spójrzcie na te czerwone kółka!
CME WIDI Master vs Roland WM-1Roland WM-1 vs CME WIDI Master

CME WIDI MasterRoland WM-1 vs CME WIDI Master

Roland WM-1

Roger Linn – CEO RogerLinn Design

Ja (Roger) testowałem WIDI Master firmy CME-PRO i stwierdziłem, że jest dobrze zaprojektowany, szybki, łatwy w obsłudze i tani, bo kosztuje tylko 59 dolarów. Wystarczy podłączyć jego dwie małe bezprzewodowe wtyczki do gniazd MIDI IN i OUT LinnStrumenta, a on przesyła i odbiera MIDI o niskiej latencji przez Bluetooth do i z komputera lub innego urządzenia Bluetooth.

Co ciekawe, CME wymyśliło jak obniżyć opóźnienie do zaledwie 3 mS, co jest sporym osiągnięciem.
W moim teście odtwarzania 3-nutowych akordów i melodii z ekspresją 3D MPE nie dostrzegłem żadnej dodatkowej latencji czy opóźnień normalnie kojarzonych z Bluetooth.

Linnstrument

Siła wspólnoty

Jak już wspomniano wcześniej WIDI Master został opracowany wspólnie z ludźmi takimi jak Ty.
To właśnie ten proces tworzenia przez tłumy pozwolił nam skupić się na rozwoju funkcji, o które prosiliście. W ten sposób powstał WIDI Master. Po udanym wprowadzeniu, w ramach którego sprzedano ponad 5 000 sztuk, rozszerzamy teraz dostępność na lokalnych sprzedawców i dystrybutorów.

Dlatego też jesteśmy zachwyceni, że Roland wprowadza rodzinę adapterów Bluetooth MIDI. Razem tworzymy nowy standard dla bezprzewodowego MIDI. Zapraszamy do zapoznania się z listą naszych lokalnych dystrybutorów i sprzedawców i zakupu WIDI Master na miejscu. Albo po prostu przejdź do swojego sklepu internetowego i zamów do wysyłki na cały świat,

Ponadto, społeczność entuzjastów MIDI jest liderem innowacji z różnorodnymi przypadkami użycia,
od akordeonów MIDI do pedałów i przełączników gitarowych MIDI. I to od Twoich zabytkowych syntezatorów po przenośne keytary i elektroniczne instrumenty dęte. Szczególnie w przypadku dwóch ostatnich, WIDI Master oferuje świetną, odłączaną konstrukcję, pozwalającą na korzystanie tylko
z głównego adaptera. Zainteresowany? Wystarczy wejść tutaj, aby zapoznać się z wieloma studiami przypadków WIDI Master w działaniu, dostarczonymi przez naszą społeczność.

Albo obejrzyjcie ten świetny filmik autorstwa Defcona Clarka! Nie zapomnij zasubskrybować jego kanału. https://www.youtube.com/embed/jm0_mbKUIwo?rel=0&modestbranding=1&controls=1&showinfo=1&fs=1&wmode=transparent

Podsumowanie

Najlepszym komplementem jaki możesz otrzymać jest to, że ktoś kopiuje Twoją pracę. Jest to zapisane w DNA muzyki. Pomyśl o samplingu i coverach. To właśnie robimy. Inspirujemy się nawzajem. Kopiemy się nawzajem. Razem posuwamy technologię i sztukę tworzenia muzyki do przodu.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że tak duży gracz jak Roland skupia się na bezprzewodowym MIDI przez Bluetooth. To naprawdę oznacza, że trafiliśmy we właściwą nutę, rozpoczynając tworzenie WIDI Master.

Szczerze wierzymy, że to jeszcze bardziej poszerzy świadomość Bluetooth MIDI wśród społeczności MIDI. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z tej wspaniałej technologii. A gdy więcej osób będzie zainteresowanych, branża popchnie technologię do przodu. W ostatecznym rozrachunku oznacza to dla Ciebie lepsze ceny i ulepszoną technologię.

Tak to już jest!

Zawsze jeden krok do przodu.

Cyril Lance – CTO Moog Music

Miałem to szczęście, że mogłem rozpocząć pracę z parą prototypowych adapterów WIDI od CME. Działały bezbłędnie i przejrzyście. Na przykład od razu miałem nasz flagowy syntezator, Moog ONE, który kontrolował i był kontrolowany przez nasze starsze instrumenty MIDI i zabytkowe kontrolery MIDI.

Moog Music

Porównanie CME WIDI Master vs Roland WM-1

PorównanieCME WIDI MasterRoland WM-1
Definicja produktuWspólnota WIDIRoland
ZgodnośćWszystkie urządzenia BLE MIDIWyłącznie dla urządzeń Roland BLE MIDI
ZasilanieMIDI OUT DIN 5v/3.3vBateria AAA 1,5v
1 do wielu1 do 4 z aktualizacją fw1 do 3
PołączenieAutomatycznieRęcznie
Zasięg20 metrów10 metrów
Forma produktuModułowe, rozłączany modułStałe
CenaUS $ 59US $ 69

Porównanie CME WIDI Uhost vs Roland WM-1D

PorównanieCME WIDI UhostRoland WM-1D
Definicja produktuWspólnota WIDIRoland
ZgodnośćWszystkie urządzenia BLE MIDIWyłącznie dla urządzeń Roland BLE MIDI
Tryb USBHost i SlaveSlave
1 do wielu1 do 41 do 3
PołączenieAutomatycznieRęcznie
Zasięg20 metrów10 metrów
ZłączeUSB Typ-C x 2USB Typ-A
CenaUS $ 59US $ 79

Tom White – były prezes MMA

CME WIDI Master jest pierwszym adapterem Bluetooth MIDI, który może działać zarówno jako urządzenie „peryferyjne” jak i „centralne”, umożliwiając szybkie, z niską latencją, stabilne połączenia bezprzewodowe typu punkt-punkt pomiędzy dowolnymi dwoma urządzeniami.

Stowarzyszenie Producentów MIDI

SHARE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *