Bezprzewodowe grupy MIDI: 1 do 4 MIDI Thru i 4 do 1 MIDI Merge

WIDI Wireless MIDI

WIDI App dla iOS

Świetnie, że tu jesteś. Oznacza to, że jesteś naprawdę zainteresowany(a) WIDI (Bezprzewodowe rozwiązanie MIDI firmy CME). Dzięki WIDI masz dostęp do przyszłości MIDI. Ten blog jest przeznaczony dla Ciebie, jeśli jesteś zainteresowany(a), aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Nasz blog wyjaśnia podstawową terminologię i stara się omówić cały proces krok po kroku.

Jak pracujemy!

Zanim zagłębisz się w możliwości technologii WIDI, upewnij się, że rozumiesz sposób, w jaki pracujemy w CME.

Jako mały innowator zespół CME skupia się całkowicie na rozwoju technologii Bluetooth MIDI, naszą misją jest dostarczenie Bluetooth MIDI każdemu entuzjaście MIDI i udostępnienie go każdemu urządzeniu MIDI.

Czy już jesteśmy na miejscu? Nie! Istnieje tak wiele różnych form MIDI i urządzeń MIDI, że jest to nasze prawdziwe wyzwanie. Jasne, możemy dostarczyć WIDI i opracować cały system, który idealnie współpracuje z urządzeniami WIDI. To jest nasza krótkoterminowy cel.

Naszym długoterminowym celem jest umożliwienie korzystania z Bluetooth MIDI w każdej chwili.
Nie powinno mieć znaczenia, czy pracujesz z iOS, Androidem, Windowsem, Linuksem, ChromeOS, MacOS czy innymi urządzeniami Bluetooth MIDI od Korga, Rolanda, ROLI czy jakiegokolwiek innego producenta. Również jeśli pracujesz z tradycyjnym sprzętem MIDI i bez komputerów, WIDI jest również dla Ciebie.

Celem na rok 2021 jest to, aby dzięki WIDI można było podłączyć dowolny instrument MIDI i korzystać
z dobrodziejstw bezprzewodowego MIDI.

Rozwój kierowany przez społeczność

Oczywiście technologia WIDI i Bluetooth MIDI jest opracowana i zatwierdzona przez wielu mądrych inżynierów. To powiedziawszy, nie chodzi o nich. Chodzi o Ciebie. Czego tak naprawdę potrzebujesz?
Co działa w twoim przypadku? I co musimy zrobić, aby był on przyjazny dla użytkownika i łatwy
w obsłudze.

Dlatego właśnie potrzebujemy Ciebie! Jesteś w centrum naszego procesu rozwoju. Jesteście Społecznością Entuzjastów MIDI. Dlatego w naszej społeczności na Facebooku uruchamiamy koncepcje, prototypy i beta testy. Dzięki Twoim opiniom możemy:

 • Naprawić błędy przed upublicznieniem
 • Stworzyć lepsze instrukcje i poprawić doświadczenia z używania WIDI dla całej społeczności

Jesteśmy inspirowani społecznością, która aktywnie rozbija naszą deweloperską bańkę. Zapewniasz nam skupienie, uczciwość i pozwalasz całej społeczności cieszyć się swoim wkładem w późniejszym czasie.

Teraz mamy już uporządkowane intencje, przejdźmy do dzisiejszego tematu: nowej aplikacji WIDI
na iOS.

Zapraszamy do podzielenia się z nami wszelkimi uwagami. Chcielibyśmy wiedzieć wszystko.

Jesteśmy całkiem pewni, że możemy rozwiązać błędy lub dostarczyć lepsze instrukcje poprzez nasze filmy i ten blog. Zanim zaczniesz tworzyć bezprzewodowe grupy za pomocą BLE MIDI, warto wyjaśnić kilka rzeczy na temat naszej technologii.

Pozostałą część tego bloga czytaj z uwagą!

Aplikacja WIDI

Wersja aplikacji WIDI na iOS a wersja firmware WIDI

Przede wszystkim należy rozróżnić dwa różne rodzaje aktualizacji (aplikacja i firmware). Upewnij się,
że masz zaktualizowaną aplikację na iOS, która obecnie działa w wersji 1.2.XX. To pierwszy krok. Następnie, aby w pełni korzystać z najnowszych funkcji, należy zaktualizować firmware urządzeń WIDI do wersji v0098 lub wyższej.

Aktualizuj firmware pojedynczo!

Ważne jest, aby zrozumieć, że urządzenia WIDI same w sobie są zaprojektowane tak, aby były jak najłatwiejsze w użyciu. Dlatego urządzenia WIDI parują się automatycznie. Automatycznie przełączają się między rolą centralną a peryferyjną.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma znaczenia, czy twoje urządzenie jest centralne czy peryferyjne. Ponieważ obie role umożliwiają komunikację dwukierunkową (duplex).

Rola centralna i peryferyjna stają się ważne podczas aktualizacji oprogramowania układowego
i konfigurowania grup z wieloma urządzeniami WIID. Możesz zaktualizować swój firmware za pomocą aplikacji WIDI. W tym przypadku należy zrozumieć, że WIDI App (a więc Twoje urządzenie mobilne) staje się urządzeniem centralnym, które przesyła ustawienia w kierunku urządzenia peryferyjnego (Twojego urządzenia WIDI).

Jeśli aktualizujesz jedno urządzenie WIDI, po prostu uruchom je i sparuj z aplikacją WIDI. Następnie można zaktualizować do firmware v0098 lub wyższego.

Uwaga, w przypadku pracy z wieloma urządzeniami WIDI można aktualizować je tylko jedno po drugim. Częstym błędem, który jest popełniany, jest uruchamianie wielu urządzeń WIDI w tym samym czasie. Dzięki temu urządzenia WIDI będą się ze sobą automatycznie parować. A po sparowaniu aplikacja WIDI App nie może już zlokalizować urządzenia, ponieważ są one już zajęte.

Tak więc, podczas aktualizacji firmware, zasilaj swoje urządzenia WIDI pojedynczo i aktualizuj firmware pojedynczo!

Jeśli napotkasz problemy, najpierw wypróbuj te opcje:

 1. Upewnij się, że używasz WIDI App 1.2.XX lub nowszej
 2. Upewnij się, że urządzenie z systemem iOS ma zainstalowany system iOS 14.3 lub nowszy
 3. Upewnij się, że Twoje urządzenie iOS i WIDI Master są jedynymi urządzeniami BLE MIDI, które są zasilane. Rób to, aby uniknąć automatycznego parowania z innymi urządzeniami BLE MIDI. Dotyczy to tylko urządzeń MIDI z Bluetooth, a nie wszystkich Twoich urządzeń Bluetooth.
 4. Upewnij się, że opróżniasz pamięć podręczną na iOS, wyłączając i włączając ogólne ustawienia Bluetooth.
 5. Włącz Bluetooth w ustawieniach ogólnych, ale nie paruj go już tam. Sparuj go tylko w aplikacji WIDI.
 6. Następnie należy sparować iOS i WIDI Master w aplikacji WIDI App. Czy zostało nawiązane połączenie? Czy widzisz niebieskie ledy na WIDI Master? Czy widzisz WIDI Master w WIDI App?
 7. Teraz możesz zaktualizować firmware. Jeśli nie, prosimy o kontakt z nami poprzez formularz pomocy technicznej.

Jak to działa?

Tak więc, jeśli chcesz zaktualizować oprogramowanie układowe dla konkretnego urządzenia WIDI, musisz działać krok po kroku. Najpierw włączamy jedno urządzenie WIDI. Następnie parujesz go
z aplikacją WIDI. Teraz możesz kontrolować ustawienia swojego urządzenia WIDI (peryferyjnego)
z aplikacji WIDI (centralnej) w systemie iOS.

Po pierwszej aktualizacji firmware’u wyłącz go. Dopiero po tym można podłączyć kolejny adapter. Proces ten powtarzasz przed włączeniem zasilania trzeciego urządzenia WIDI.

Na początku może się to wydawać nieco skomplikowane, ale automatyczne parowanie i automatyzacja ról zostały zaprojektowane tak, aby każdy entuzjasta, bez względu na poziom doświadczenia, mógł pracować z technologią WIDI. Tworząc bezprzewodowe grupy MIDI, wkraczasz w bardziej zaawansowany świat bezprzewodowego MIDI, który wymaga wiedzy i poświęcenia, aby Twoja konfiguracja MIDI była przyszłościowa.

A więc mamy krok 1!

Najpierw zaktualizuj wszystkie swoje urządzenia WIDI z (iOS) app v 1.2.XX do firmware v0098 lub wyższego. Zrób to poprzez ręczne uruchomienie każdego urządzenia (jedno po drugim) i pozwól mu sparować się z aplikacją WIDI dla iOS, a następnie wgraj nowy firmware do urządzenia WIDI.

Co można zrobić z firmware WIDI v0098 (lub wyższym) i WIDI iOS App 1.2.XX?

 • Łączność grupowa
  * Ustawienie do 4 urządzeń peryferyjnych i 1 centralnego z transmisją dwustronną
  * Utwórz 1 grupę do 5 urządzeń WIDI w sieci Bluetooth MIDI.
 • Zmiana nazwy urządzeń WIDI
 • Ustawienia zaawansowane
  * Moc TX: Oszczędność zużycia energii poprzez wybór niższego poziomu dB (uwaga: zasięg połączenia zostanie odpowiednio zmniejszony).
  * Rola BLE: Force to Auto, Peripheral lub Central.
  * Ustawienie osobistych preferencji: optymalizacja pod kątem niskiej wydajności opóźnienia
  lub niskiej wydajności jittera.
 • Przywrócenie domyślnych połączeń
 • Reset fabryczny
 • Obsługa znaczników czasu
 • Długa obsługa SysEx

A więc – Krok 2 – obejrzymy najpierw ten film instruktażowy! Daj nam znać, czy dzięki temu wszystko jest dla Ciebie jasne!

https://youtube.com/watch?v=ButmNRj8Xls%3Frel%3D0%26modestbranding%3D1%26controls%3D1%26showinfo%3D1%26fs%3D1%26wmode%3Dtransparent

Przeczytaj ten tekst, który opisuje treść filmu krok po kroku!

 • Krok 0: Upewnij się, że korzystasz z iOS WIDI App (wersja 1.2.11 lub wyższa).
 • Krok 1: Proszę zaktualizować swoje urządzenia WIDI do najnowszego firmware (pierwsza wersja fw dla połączenia grupowego to v0098). Jeśli masz kilka jednostek, pamiętaj, aby nie zasilać wielu urządzeń WIDI jednocześnie. Ponieważ będą one parować 1 do 1 automatycznie, a to uniemożliwi sparowanie aplikacji iOS z urządzeniami WIDI.
 • Krok 2: Ustaw swój WIDI do roli peryferyjnej i nadaj mu nową nazwę.
  * Wybierz „Force peripheral” w sekcji BLE role, ustawienie zostanie zapisane w twoim WIDI automatycznie.
  * Kliknij nazwę urządzenia w sekcji Status, aby zmienić nazwę urządzenia. Aby zobaczyć zmiany, trzeba będzie ponownie uruchomić urządzenie WIDI.
 • Krok 3: Powtórz powyższe kroki, aby ustawić wszystkie WIDI, które chcesz dodać w grupie.
 • Krok 4: Po ustawieniu wszystkich urządzeń WIDI w roli peryferyjnej, proszę je włączyć.
 • Krok 5: Kliknij menu „Grupy” i kliknij „Dodaj nową grupę”.
 • Krok 6: Wpisz swoją nazwę dla grupy.
 • Krok 7: Przeciągnij i upuść swoje urządzenia WIDI do miejsc centralnych i peryferyjnych.
 • Krok 8: Kliknij „Pobierz grupę”, ustawienie grupy zostanie zapisane we wszystkich urządzeniach WIDI. Następnie wszystkie jednostki zostaną automatycznie zrestartowane.
 • Krok 9: Poczekaj kilka sekund, wszystkie urządzenia WIDI, które ustawiłeś(aś) jako grupę, połączą się ze sobą.
 • Krok 10: Wszystkie ustawienia zostaną zapamiętane nawet po wyłączeniu urządzeń WIDI. Następnym razem, gdy ponownie je włączysz, połączą się ze sobą w tej samej grupie.|

  * Uwaga: Jeśli chcesz zapomnieć o ustawieniach połączeń grupowych, przejdź na każdą stronę WIDI Status i kliknij „Resetuj domyślne połączenia”.

Ile urządzeń WIDI mogę dodać do tej grupy?

Należy pamiętać, że podczas pracy z grupą Bluetooth MIDI może być tylko jeden (1) centralny. Poza tym, obecnie może być do czterech (4) urządzeń peryferyjnych. Gdy włączysz wiele urządzeń WIDI w tym samym czasie, automatycznie połączą się one ze sobą. Jedno urządzenie WIDI zajmie tę centralną rolę (turkusowy wskaźnik ledowy) zgodnie z Twoimi ręcznymi ustawieniami za pośrednictwem aplikacji WIDI App podczas tworzenia grupy.

Uwaga, podczas konfigurowania tej grupy, urządzenie z systemem iOS musi być centralne. Dlatego najpierw należy zmusić wszystkie urządzenia WIDI do przejścia w tryb peryferyjny i nie łączenia się
z innymi. W przeciwnym razie, ze względu na automatyczne parowanie i automatyzację ról, nie mogą być znalezione przez aplikację (iOS) WIDI. Ponieważ aplikacja WIDI musi być centralna, aby umożliwić najpierw wprowadzenie ustawień dla łączności grupowej.

 • Najpierw ustaw wszystkie swoje urządzenia WIDI na „force peripheral”,
 • Następnie utwórz swoją grupę i wybierz jedną centralną,
 • Zakończ ten proces, przesuwając ustawienia ręczne, aby załadować je domyślnie dla wszystkich członków grupy.

1 do 4 MIDI Thru // 4 do 1 MIDI Merge

Czy mogę dodać do grupy tylko urządzenia WIDI?

Na tę chwilę, tak! Jak wspomniano wcześniej naszą misją jest dostarczenie Bluetooth MIDI, które może się zintegrować i połączyć z każdym innym urządzeniem Bluetooth MIDI. Jest to oczywiście świetne rozwiązanie i to właśnie ono wyróżnia technologię WIDI od każdego innego producenta adapterów Bluetooth MIDI. To powiedziawszy, ta misja wiąże się z wyzwaniami.

Na przykład systemy iOS i MacOS firmy Apple nie zapewniają stałych oryginalnych adresów Bluetooth do łączenia się z urządzeniami WIDI. Ze względów bezpieczeństwa Apple co 15 minut zmienia adres Bluetooth własnych urządzeń i innych. Dlatego w tej chwili nie ma możliwości dodania innych urządzeń BLE MIDI w konfiguracji łączności grupowej.

Jesteśmy tego świadomi i nasi sprytni programiści znajdą na to rozwiązanie, aby każde urządzenie BLE MIDI mogło być częścią bezprzewodowej sieci Bluetooth MIDI.

MIDI Thru vs MIDI Merge

Podczas tworzenia grupy można dodać do 5 urządzeń. Grupa zawsze będzie miała 1 centralne urządzenie WIDI.

Oprócz tego można dodać do 4 urządzeń peryferyjnych. Ponieważ komunikacja jest dupleksowa,
jak dwukierunkowa, to tak naprawdę tworzysz funkcjonalność MIDI Thru lub MIDI Merge. W skrócie. oznacza to, że z tym firmware (v0098 i wyżej) można ominąć interfejsy MIDI, skrzynki MIDI merge i MIDI Thru. Teraz można tworzyć bezprzewodowo następujące:

 1. 1 do 4 MIDI Thru – Grupa max. 5 urządzeń WIDI
 2. 4-to-1 MIDI Merge – grupa max. 5 urządzeń WIDI

Czy mogę stworzyć wiele grup i uruchomić je jednocześnie?

Tak, możesz. Można tworzyć grupy począwszy od 2 urządzeń WIDI. Możesz mieć wiele grup WIDI, aby zbudować kompletny system bezprzewodowy z automatyczną konfiguracją. Oznacza to, że najpierw tworzysz grupę krok po kroku za pośrednictwem aplikacji WIDI App. A po zapisaniu łączy się natychmiast po ponownym uruchomieniu.

W ten sposób możesz w pełni zautomatyzować swoje zaawansowane ustawienia MIDI, ustawiając różne połączenia domyślnie poprzez wiele grup.

Jedno urządzenie WIDI ma jasnoniebieski kolor?

Zgadza się. Urządzenia WIDI są tak zaprojektowane, że wskazują swoją rolę i aktywność poprzez różne kolory diod LED. Jasnoniebieski (turkusowy) wskazuje, że dane urządzenie pracuje jako centralne. Ciemnoniebieski wskazuje, że są to urządzenia peryferyjne. Sprawdź ten film, aby uzyskać pełne zrozumienie.https://www.youtube.com/embed/n5R_-5wO7Lk?rel=0&modestbranding=1&controls=1&showinfo=1&fs=1&wmode=transparent

Moje urządzenia WIDI świecą na niebiesko, ale moje urządzenia MIDI nie reagują?

W kilku przypadkach jest to spowodowane zjawiskiem zwanym pętlą MIDI. Spróbuj wyłączyć funkcje MIDI thru w swoich urządzeniach MIDI lub DAW. Albo odznacz WIDI jako urządzenie wejściowe MIDI
w swoim DAW. Podczas pracy ze sprzętem MIDI spróbuj zlokalizować przełącznik MIDI Thru w swoim instrumencie MIDI i wyłącz go.

Moje urządzenia WIDI znikają (lub są tylko krótko widoczne) z ustawień ogólnych Bluetooth na macOS lub iOS?

Po podłączeniu WIDI do innego urządzenia, nie będzie można go zobaczyć z innego urządzenia BLE MIDI (np. iOS App). Dlatego, gdy chcesz podłączyć WIDI do aplikacji iOS, musisz ustawić je po kolei. Również musisz wymusić je do roli peryferyjnej przed ustawieniem grupy w aplikacji WIDI.

Jeśli tego nie zrobisz, urządzenie WIDI jest domyślnie ustawione na rolę auto. Spróbuje automatycznie połączyć się z innym WIDI. Jeśli tak jest, nie masz możliwości zobaczenia go z aplikacji iOS, ponieważ został zajęty przez inne połączenie.

Gdy ustawisz grupę, oznacza to, że centrala jest w „roli Auto” z predefiniowanym adresem peryferyjnym. Podłączy się tylko do predefiniowanych urządzeń peryferyjnych WIDI, lub przełączy się w tryb peryferyjny, aby połączyć się z innym centralnym.

Czy możesz jeszcze raz wyjaśnić centralne i peryferyjne w odniesieniu do powiązań grupowych?

Ustawiając grupę ustawiasz jedno urządzenie WIDI jako urządzenie centralne. Pozostałe (maksymalnie cztery) urządzenia WIDI ustawisz jako peryferyjne. Dzięki temu urządzenia peryferyjne nie będą próbowały – automatycznie – znaleźć innych urządzeń BLE MIDI. Po prostu czekają, aż centralny dopasuje się do domyślnego ustawienia grupy, które zapisałeś(aś).

W ten sposób po ustawieniu pierwszej grupy, będą one łączyły się ze sobą tylko automatycznie.

Po ich podłączeniu nie jesteś w stanie zobaczyć ich z poziomu aplikacji WIDI, ponieważ wszystkie są już zajęte i połączone z urządzeniem centralnym Twoich grup.

Czy mogę zresetować grupę?

Jeśli chcesz zresetować grupę, musisz najpierw włączyć centralę. I tylko urządzenie centralne. Nie urządzenia peryferyjne, bo te będą parowane automatycznie z centralnym. I nie pozwala sparować tego centralnego z aplikacją WIDI.

WIDI App musi stać się Twoim tymczasowym centrum do wpychania ustawień do urządzeń WIDI. Dlatego najpierw trzeba zacząć od centralnego. Ponieważ jest ustawiony jako „auto role”, można sparować to urządzenie z aplikacją WIDI.

Następnie zmuszasz go do trybu peryferyjnego za pomocą aplikacji (lub jest skrót, możesz przytrzymać przycisk centralnego przez 3 sekundy przy włączonym zasilaniu). W ten sposób nie połączy się
z żadnym innym urządzeniem BLE MIDI i będzie czekał na nowe połączenie. Teraz możesz wspólnie włączać inne urządzenia peryferyjne, a następnie za pomocą aplikacji iOS ustawić nowe centralne,
aby zbudować nową grupę.

Kiedy będzie to dostępne dla Androida?

Jak tylko skończymy optymalizować aplikację na iOS, cały czas jaki mamy zainwestujemy w rozwój rozwiązania na Androida. Może to jeszcze potrwać kilka miesięcy zanim będzie gotowe. Gdy uruchomiliśmy WIDI Master w lipcu 2020 roku, najpierw zaczęliśmy od Androida. Dlatego teraz w 2021 roku zaczynamy od wersji dla iOS. To wydawało nam się najbardziej sprawiedliwe.

Wybraliśmy wspólne narzędzie programistyczne zarówno dla iOS jak i Android App. Dzięki temu nie będziemy musieli rozwijać ich osobno, jak to ma miejsce obecnie. Proszę dać nam więcej czasu. Po tej zmianie będziemy mogli wydać je jednocześnie.

Pamiętaj też, że jesteśmy małym zespołem, który ma dziś na rynku tylko dwa produkty. Zajmuje to trochę więcej czasu w porównaniu do naszych dużych przyjaciół.

Mam problem z rozłączaniem się pomiędzy urządzeniem WIDI a iOS?

Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić jest to, czy Twoje urządzenie wysyła zegar MIDI. Jeśli tak jest, wyłącz to w swoim urządzeniu MIDI. Obecna wersja aplikacji nie filtruje zegara MIDI i to powoduje problemy. Jesteśmy tego świadomi i rozwiążemy to w następnej wersji. Jeśli nadal występują problemy, sprawdź swoją wersję iOS i przejdź do sekcji poniżej.

Mam problem z połączeniami na iOS 14.2?

Należy pamiętać, że powszechnie mówi się, że iOS 14.2 powoduje problemy ze wszystkim, co związane z Bluetooth. W tym Bluetooth MIDI. To nie ma nic wspólnego z WIDI. Zaleca się przejście na system iOS 14.3 (lub wyższy) i wykonanie poniższych instrukcji.

Jeśli używasz 14.X i masz problemy z konkretnymi aplikacjami muzycznymi, zalecane jest skontaktowanie się z twórcą aplikacji muzycznej i/lub na forum w celu znalezienia konkretnych informacji, które mają zastosowanie w Twoim przypadku.

Jak zresetować połączenie Bluetooth w systemie iOS?

Należy pamiętać, że cache Bluetooth powoduje wiele problemów podczas pracy z zaawansowaną technologią WIDI. Podobnie jak WIDI jest zaprojektowany z automatycznym parowaniem i automatycznym przełączaniem ról, iOS jest opracowany z pamięcią podręczną Bluetooth, aby poprawić doświadczenie konsumenta.

Korzystając z Bluetooth MIDI, tak naprawdę stajesz się prosumentem. W porównaniu ze zwykłym Apple AirPod, zagłębiasz się znacznie bardziej w technologię Bluetooth. Jeśli wystąpią problemy
z urządzeniem WIDI na iOS, zawsze spróbuj zresetować pamięć podręczną Bluetooth, przełączając przełącznik Bluetooth off w ustawieniach preferencji iOS. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Wystarczy wykonać te proste kroki, aby po prostu zresetować Bluetooth na iOS i zapomnieć o swoim akcesorium Bluetooth.
1. Uruchom Ustawienia i skieruj się do Bluetooth.
2. Po prawej stronie nazwy urządzenia Bluetooth, stuknij w ikonę „i”.
3. Teraz dotknij przycisku„Zapomnij to urządzenie” i potwierdź.

Wyłącz Bluetooth i uruchom ponownie
4. Uruchom ponownie Bluetooth na iOS, przełączając przełącznik Bluetooth off/on w ustawieniach

Znów w parze
5. Teraz sparuj ponownie z WIDI

Jak prawidłowo skonfigurować iOS i WIDI?

Sprawdź ten film i użyj midimittr jako aplikacji mostowej na iOS. Działa w tle i nie zakłóca innych aplikacji muzycznych, które lubisz używać.https://www.youtube.com/embed/5SWkeu2IyBg?rel=0&modestbranding=1&controls=1&showinfo=1&fs=1&wmode=transparent

Mogę już podłączyć wiele urządzeń przez iOS i macOS?

Tak można podłączyć wiele WIDI z macOS lub iOS również jako urządzenia centralne. Może przyjąć do 7 urządzeń peryferyjnych. Należy pamiętać, że jest to oparte na MacOS/iOS Bluetooth MIDI i może mieć negatywny wpływ na wydajność latencji. W tym celu należy wymusić na wszystkich urządzeniach WIDI rolę peryferii lub włączyć je po kolei. Dzięki temu mogą się łączyć z centralnym, a nie automatycznie parować ze sobą.

Należy pamiętać, że nie jest to to samo, co łączność grupowa WIDI, którą tutaj omawiamy i testujemy.

Chętnie zgłaszam opinie!

Wystarczy skontaktować się z nami poprzez formularz wsparcia. Cieszymy się, że możemy z Tobą współpracować i zawsze staramy się odpowiedzieć w ciągu 24 godzin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *